Fot. Wojska Obrony Terytorialnej, arch.

To ostania w tym roku szansa dla osób, które chcą wstąpić w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego sp. „Pług”. Nie ma na co czekać, bo czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Pierwsze szkolenie odbędzie się już w listopadzie.

Fot. Wojska Obrony Terytorialnej, arch.

Listopadowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed zakończeniem 2019 r., ale również do tych, którzy mieli kontakt z wojskiem i są żołnierzami rezerwy po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, przeszkoleniu wojskowym, a także dla byłych żołnierzy zawodowych.

– tłumaczą organizatorzy.

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie, nie była karana za przestępstwa umyślne, posiada dobrą sprawność psychofizyczną i nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego. Zanim kandydaci rozpoczną szkolenie w pododdziałach Brygady będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowych komisji lekarskich. Później odbędą 16-to dniowe szkolenie (16 listopada – 1 grudnia br.), które zostanie zakończone uroczystą przysięgą wojskową. Z kolei 8-dniowe szkolenie wyrównawcze ruszy 24 listopada.

Wniosek o przyjęcie do 3. PBOT należy złożyć w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Jarosławiu (ul. Głęboka 4, 37-500 Jarosław) lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

AH, elubaczow.com

6 komentarze

  1. Chyba tylko po to by mieć jakieś pieniążki darmowe. Ludzie, kto tam wstępuje! Fryzjerka, Piekarz, Sprzedawca… etc. Po jakiego taka formacja jak WOT ? Kto w dzisiejszych czasach będzie się buł na froncie ?! To jest totalnie bezsensu, w dobie bomb atomowych , dronów bezzałogowych, zaawansowanego lotnictwa bojowego ? Ktoś myśli jeszcze, że będzie gdziekolwiek walka na froncie w Europie ? Takie działania tylko w krajach bliskiego wschodu tj. Irak, Iran itd. i może tam gdzie nie ma rozwiniętej państwowości (lokalne grupy). To typowy wymysł Macierewicza w chwili gdy nie wziął tabletek. Kretyństwo w czystej postaci. Marnotrastwo publicznych pieniędzy i możliwość robienia wałków na zakupach broni i wyposażenia.

    • Mimo wszystko Ci ludzie wiedzą jak złapać za broń i strzelać, a 95% osób w naszym kraju dostało by broń i zonk – trzeba odbezpieczyć 😀 A np. Ukraina ma bomby atomowe? A jak coś im strzeli do durnych łbów i zaatakują? To czym będziemy się bronić? Facebookiem czy Instagramem? A wojna atomowa nie ma racji bytu 😉 bezzałogowe drony latają też w Iraku czy tam Iranie 😉 Więc nie do końca jest to takie marnowanie pieniędzy, chłopaki w rurkach ze smartfonem do lasu raczej nie pobiegną 😡

    • konflikty są tylko po to by kręcił się biznes handlem bronią, ponieważ w pewnym momencie jest nadwyżka i po prostu trzeba coś z tym zrobić, wtedy wymyśla się jakiś konflikt o coś i za coś i do dzieła. Skąd organizacje terrorystyczne i przestępcze maja broń ? Z oficjalnych źródeł tj. z usa, francji, niemiec, rosji etc… Wszystko to jest sztucznie manipulowane. To temat rzeka, nie tutaj miejsce na takie dyskusje. WOT to ściema, tyle. Zasady działania broni i ich użycia powinno się uczyć w szkołach na lekcji PO. Ciekawe ilu z tych pseudo żołnierzy WOT, faktycznie staneło by z bronią w ręku do walki w lesie, czy na polu walki, może 20 % max. Reszta to tak naprawdę tylko statyści, którzy liczą na parę złotych.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here