Basznia Dolna: Za nami Mistrzostwa Podkarpacia w warcabach

1

W niedzielę (6.10) w Baszni Dolnej zakończyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Warcabach 100-polowych oraz Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Seniorek i Seniorów w Grze Błyskawicznej. Rozgrywki trwały od piątku i wzięło w nich udział ponad 60 zawodników.

W mistrzostwach wystartowali warcabiści z klubów m.in. z Oleszyc, Horyńca, Baszni Dolnej, Starego Dzikowa, ale też z Mińska Mazowieckiego i Lublina. Rywalizowali oni o zwycięstwa w kategoriach seniorów, seniorek, juniorów do lat 10 i 13 oraz juniorek do lat 10 i 13. Organizatorami rozgrywek byli MUKS Libero Basznia Dolna, Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy, Gmina Lubaczów, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie i ZSP Basznia Dolna.

W kategorii seniorów Mistrzem został Piotr Paluch z Sanoka reprezentujący klub LKS Unia Horyniec Zdrój, za nim uplasowali się Łukasz Malec z MUKS Libero oraz Józef Bajdak z Hetmana Lublin.

W kategorii juniorów do lat 13 dzięki drugiej lokacie w turnieju Mistrzem został Łukasz Malec, który wyprzedził Mateusza Hanasiewicza i Tobiasza Webera.

Wreszcie w kategorii juniorów do lat 10 zwyciężył Mateusz Hanasiewicz reprezentujący MUKS Libero Basznia Dolna, przed Mateuszem Padzikiem z Mińska Mazowieckiego oraz Jakubem Papiernickim z LKS Unia Horyniec Zdrój.

W kategorii seniorek z kolei Mistrzynią została Klaudia Zaborniak z LKS Unia Horyniec Zdrój, która wyprzedziła dwie reprezentantki MUKS Libero – Zuzannę Bosak oraz Kingę Krzych.

Mistrzynią w kategorii juniorek do lat 13 została Kinga Krzych, a kategorii juniorek do lat 10 – Julia Banaś.

Organizacja zawódow była możliwa m. in. dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.

Fot. Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy

mp, elubaczow.com, gminalubaczow.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here