Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Lubaczowie

0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zorganizowano w czwartek (03.10) obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Uczestnikami spotkania byli członkowie Polskiego Związku Niewidomych i zaproszeni goście.

Tegoroczne obchody w Lubaczowie zainaugurował występ uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu przygotowany przez panie Beatę Goraj i Sylwię Tarnawską. Następnie Prezes Koła PZN w Lubaczowie Zygmunt Florczak przywitał gości i złożył na ich ręce podziękowania za to, że aktywnie angażują się w działania na rzecz osób niewidomych i słabowidzących. Słowa te kierował m.in. do przedstawicieli władz samorządowych – Zenona Swatka – Starosty Powiatu Lubaczowskiego, Krzysztofa Szpyta – Burmistrza Miasta Lubaczowa, Roberta Brudniaka – Wiceburmistrza Oleszyc.

W trakcie spotkania wręczono także dyplomy oraz odznaki „Przyjaciel Niewidomych”. Te trafiły do Lucyny Demskiej – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu oraz Tomasza Byry – pracownika MBP, który prowadzi dział audiobooków oraz „czytaków” przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

W kolejnych wystąpieniach samorządowcy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych z PZN organizacji i instytucji wypowiedzieli wiele ciepłych słów pod adresem członków Koła i p. Prezesa. Zapewniali, że problemy osób niewidomych są dla nich ważne i że zawsze starają się ich wspierać. Ponadto życzyli im wiele zdrowia, sił i wytrwałości – czytamy na stronie MBP w Lubaczowie.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac rękodzielniczych, wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here