Basznia Dolna: Najmłodsi spotkali się z policjantem

0

Przedszkolaków i uczniów klas I-III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej odwiedził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzielnicowy Rewiru Basznia Dolna asp. Mateusz Tworko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedził w miniony czwartek (26.09) przedszkolaków i uczniów klas I-III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Baszni Dolnej. Funkcjonariusz przybliżył najmłodszym zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa przy poruszaniu się w obszarze zabudowanym i poza nim.

Funkcjonariusz podczas spotkania szczególną uwagę zwrócił na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem, mówił o tym jak należy zachować się jeżdżąc rowerem i przypominał o obowiązku noszenia przez pieszych po zmroku, poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Istotnym tematem rozmowy z dziećmi było także właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania. Organizowanie akcji policji i wdrażanie programów profilaktycznych przy współpracy z innymi podmiotami ma na celu wykształcenie w społeczeństwie właściwych postaw w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat, a przede wszystkim ma charakter prewencyjny, zapobiegający wystąpieniu sytuacji niekorzystnych i niebezpiecznych – czytamy na stronie placówki.

Spotkanie w szkole zorganizowała i koordynowała pani Krystyna Strojna – pedagog szkolny.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here