Autor bestsellerów grozy i fantastyki w Cieszanowie [ZDJĘCIA]

0

Pozytywne reakcje wzbudził w czytelnikach polski autor powieści grozy i fantastyki Stefan Darda, który spotkał się z nimi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. Spotkanie autorskie odbyło się 26 września.

Swoją pierwszą powieść „Dom na Wyrębach” Stefan Darda wydał w 2008 roku. Książka szybko okazała się wielkim literackim sukcesem – została nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla w dziedzinie fantastyki. Później zaczęły powstawać kolejne.

Cykl „Czarny Wygon” to historia przeklętej wioski na Roztoczu. Pisarz zdradził, że czytelnicy zainspirowani fabułą wybierali się do miejsc opisanych w powieści, co przyczyniło się do poszerzenia wiedzy o urokliwym zakątku Polski.

Literatura Stefana Dardy porównywana jest do stylu Stephena Kinga. Lekkie pióro, ciekawie konstruowane postaci, budowanie napięcia to elementy wyróżniające mistrzów horroru. Autorowi zależy na tym, aby Polacy zaczęli czytać polską literaturę grozy, która wcześniej była mocno niedoceniana. Zainteresowanie jego książkami pokazuje, że efekt jest już widoczny.

Pisarz pochodzi z Lubyczy Królewskiej, ale od ponad 20 lat mieszka w Przemyślu. Ma nadzieje, że jego najnowsza książka „Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót” pozwoli czytelnikom docenić potencjał tego miasta, które uważa za jedno z najpiękniejszych w Polsce.

Stefan Darda odpowiadał także na pytania dotyczące bohaterów powieści, o tym czy historie ukazane w książkach zdarzyły się naprawdę. Opisywał proces tworzenia i podkreślał, że przede wszystkim, zależy mu na tym, aby jego książki były dobre. To, że takie są potwierdzili czytelnicy, którzy licznie przybyli na spotkanie i bardzo szybko wykupili wiele jego pozycji. Kolejka po autograf była również imponująca, co potwierdza fakt, ze pan Stefan Darda cieszy się duża popularnością również w Cieszanowie.

Spotkanie zostało sfinansowane z Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fot. Mariusz Pajączkowski

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here