Ważne wydarzenie dla fanów modelarstwa

0

W najbliższą sobotę (05.10) w Wiejskim Domu Kultury w Dachnowie odbędzie się wystawa modelarska „Modelarstwo łączy pokolenia”. Będzie można obejrzeć ponad 200 modeli, spotkać się z doświadczonymi modelarzami, czy spróbować swoich sił w symulatorze lotu.


Organizatorzy wystawy przewidzieli wiele atrakcji dla odwiedzających. Będzie można obejrzeć ponad 200 modeli o różnej wielkości. Będą samoloty, okręty oraz pojazdy. Niektóre modele samolotów latają i były tworzone przez kilka lat. Każdy uczestnik wystawy będzie mógł porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami tego twórczego hobby.

Jak mówi Anna Michalska – Instruktor kulturalno – oświatowy Wiejskiego Domu Kultury w Dachnowie:

Bardzo zależy nam na tym, aby zaszczepić wśród młodzieży ciekawość i pasję do modelarstwa. Tego typu hobby rozwija cierpliwość, pracowitość, uczciwość, sumienność i odpowiedzialność w każdym kto zajmuje się modelarstwem.


Podczas wystawy chętne osoby będą mogły złożyć swój własny model pod okiem doświadczonych modelarzy, a także popróbować swoich sił w symulatorze lotów, umieszczonym w kokpicie szybowca, który obsługiwany będzie przez pilota ze Szkoły pilotażu w Laszkach – AZJ Aeroklub Ziemi Jarosławskiej.

Do tematyki lotniczej ma nawiązywać wystrój sali. Będą fragmenty samolotów i rozłożony spadochron, a skoczek spadochronowy będzie tłumaczył osobom zainteresowanym mechanizm działania i obsługi spadochronu podczas składania i skoków.

Przygotowane będą również stoiska z artykułami sklepów modelarskich.

Wystawa odbędzie się w pierwszym terminie w Wiejskim Domu Kultury w Dachnowie w sobotę 5 października 2019r. w godz. 10.00-17.00. Dwa tygodnie później 19 października odbędzie się w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.
Wstęp na imprezę wolny.

mp, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here