Oleszyce: Zbierają makulaturę by pomóc w Afryce

0

Na terenie gminy Oleszyce ruszyła akcja zbiórki makulatury. Organizatorzy chcą w ten sposób pomóc mieszkańcom Afryki w budowaniu studni.

Zbiórka rozpoczęła się dziś (01.10) i potrwa do 19 października. W tym czasie na terenie miasta i gminy Oleszyce zbierana będzie makulatura, ze sprzedaży której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni w Afryce. Punkt główny zbiórki znajduje się w Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy ulicy Nasiennej, ale makulaturę można przynosić do świetlic wiejskich oraz do kontenerów wystawionych na dziedzińcu Ratusza w Oleszycach.

Jeśli ktoś nie ma możliwości dostarczenia makulatury do podanych punktów zbiórki proszony jest o kontakt z koordynatorami, którzy po uzgodnieniu szczegółów odbiorą makulaturę przeznaczony do oddania – informują organizatorzy zbiórki.

Zbiórka, która odbywa się pod kierownictwem Duszpasterstwa Misyjnego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, koordynują Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Oleszycach. Patronat nad akcją objęli: Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach – Ks. Józef Dudek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce – Andrzej Gryniewicz.

`


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here