Rajd Rowerowy Śladami Niepodległej po Gminie Horyniec-Zdrój

0

Dużym sukcesem okazał się Rajd Rowerowy Śladami Niepodległej po gminie Horyniec-Zdrój organizowany przez Stowarzyszenie Przystanek Horyniec. Na niedzielny rajd stawiło się 76 uczestników.

37 kilometrowa trasa przebiegała po atrakcyjnych miejscach gminy Horyniec-Zdrój głównie związanych z odzyskaniem Niepodległości. Były to między innymi bunkry linii Mołotowa, cmentarze z okresu I Wojny Światowej w Nowym Bruśnie i Nowinach Horynieckich, Pomniki Wolności w Nowym Bruśnie oraz Horyńcu-Zdroju, pomnik pomordowanych w Rudce, odnowiona dzwonnica w miejscowości Krzywe, cerkiew w Nowym Bruśnie i kapliczka w Nowinach Horynieckich. 

 Przepiękna jesienna aura w słoneczny niedzielny dzień sprawiła, że uczestnicy rajdu, którzy przyjechali głównie z sąsiednich gmin: Tomaszów Lubelski, Bełżec, Lubycza Królewska, Lubaczów, Jarosław, Rzeszów, Przeworsk byli zachwyceni pięknem naszych terenów. – relacjonuje Krystian Kłysewicz.

Dodatkową atrakcją rajdu było poszukiwanie ukrytych skrzynek Geocaching, które w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Przystanek Horyniec projektu, zostały ukryte w miejscach postojowych. Skrzynki zostaną w najbliższych dniach dodane do bazy na stronie Geocaching.com i każdy będzie mógł je znaleźć i zapisać się w logbooku.

 Jako organizatorzy dziękujemy serdecznie Wójtowi gminy Horyniec-Zdrój Robertowi Serwisowi, który objął nasz rajd Honorowym Patronatem, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której w rajdzie mogły wziąć udział dodatkowe osoby, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dziękujemy również w imieniu wszystkich rajdowiczów Paniom z KGW w Nowym Bruśnie za pyszny bigos i ciasto. Obsłudze pensjonatu HAGI za przygotowanie kiełbasek z chlebem pieczonym na liściach kapusty! Dziękujemy również Grześkowi – naszemu ratownikowi medycznemu za czuwanie nad nami! Przede wszystkim pragniemy jednak podziękować wszystkim którzy spędzili ten piękny dzień z nami na trasie rajdu. – wyraża wdzięczność w imieniu organizatorów Krystian Kłysewicz.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here