Rozmawiano o przyszłości Uzdrowiska Horyniec [ZDJĘCIA, VIDEO]

7

O tym jakie szanse i zagrożenia stoją w przyszłości przed spółką Uzdrowisko Horyniec rozmawiano podczas poniedziałkowej konferencji. Spotkanie było także okazją do oceny postępu prac przy budowie klinicznego centrum diagnostyczno-terapeutycznego, które finansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Uzdrowisko Horyniec Zdrój słynące z najlepszej w Polsce borowiny ma już swoja markę i renomę. Przy wysokich rekomendacjach przejęta przez samorząd województwa spółka ciągle stawia na podnoszenie jakości i rozszerzanie oferty. Ta inwestycja to część projektu o wartości 22 milionów złotych, w ramach którego w Horyńcu-Zdroju powstaje Kliniczne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Schorzeń Narządów Ruchu, Kardiologicznych i Neurologicznych – relacjonuje przebieg konferencji TVP3 Rzeszów.

Statystyki systemu ochrony zdrowia potwierdzają, że zapotrzebowanie na rehabilitację kardiologiczną jest ogromne, a inwestycje Uzdrowiska mają stworzyć 100 miejsc dla stacjonarnej rehabilitacji i przyczynić się do skrócenia kolejek.

Galeria zdjęć.

Konferencję zrelacjonowała także TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. To prawda, stan drogi Lubaczów – Horyniec-Zdrój jest TRAGICZNY !!! Podobnie zresztą jak Lubaczów – Jarosław (a dokładniej Lubaczów – Koniaczów). Wszystkie działania lokalnych polityków na wszystkich szczeblach władzy, powinny uznać tą drogę jako swoją sztandarową misję. Bez poprawy nawierzchni, zawsze będzie wielki problem z rozwojem regionu. Tak sporo się dzieje, poprawia się infrastruktura /(obwodnice, lokalne remonty dróg itd.) ale to wszystko za mało. Podstawą jest droga wojewódzka Jarosław – Horyniec-Zdrój. To musi być zrobione! Tego oczekują wszyscy mieszkańcy naszego powiatu i to szybko. Miejmy nadzieję, że będą naciski na ten temat cały czas i wreszcie się doczekamy.

  2. Niestety, ale za tę drogę odpowiada głównie Pani Szmit Rodziewicz, bo od Jarosławia idzie ta nieszczęsna droga. Szkoda, że Pani A Szmit Rodziewicz niby tyle załatwia, a w swoim mieście najważniejszej sprawy ruszyć nie może. Nie ma takiej możliwości, by ta droga najpierw na terenie powiatu lubaczowskiego powstała, bo to mało strategiczne, najpierw musi zacząć się jako zjazd od autostrady.

    • A dlaczego Pani Schmidt-Rodziewicz? Przecież to droga wojewódzka, a nie krajowa i odpowiada za nią samorząd województwa podkarpackiego. Przypomnijmy, że w sejmiku zasiada jako wiceprzewodnicząca Pani Pamuła. Warto by się dowiedzieć, jakie starania poczyniła w kwestii tej drogi.

    • Wszystko fajnie, ale to musi być zrobione. Nie ma innej opcji! Nikt się nie pogniewa na pewno jak całość drogi będzie wyremontowana na odcinku od zjazdu z autostrady aż po Horyniec-Zdrój. Jest bardzo ważny atut przemawiający za tym działaniem, mianowicie Przejście graniczne w Budomierzu oraz Zespół Sanatoryjny w Horyńcu. Nie wiem czy mają Państwo świadomość ile pojazdów miesięcznie pokonuję tą trasę, są to dziesiątki tysięcy aut. Zarówno Pani Anna Schmidt-Rodziewicz jaki aspirująca do wielu stanowisk 😉 Pani Pamuła, powinny uznać to za priorytet swojej działalności na rzecz rozwoju powiatów Jarosławskiego i Lubaczowskiego. I nie trzeba wówczas jeździć już na wszystkie mało istotne otwarcia, imprezy, inventy …. Zobaczymy co dalej, ale liczę na to, że wezmą sobie to do serca. Kwistia ta jest podnoszona przez praktycznie wszystkich myślących mieszkańców naszego powiatu, wiec należałoby się nad tym pochylić.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here