Cieszanów: spotkanie ze Stefanem Dardą w MBP

0

Już w najbliższy czwartek (26.09) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie będzie można spotkać się z cenionym polskim autorem literatury grozy oraz fantastyki Stefanem Dardą.

Stefan Darda to nie tylko rodzimy mistrz literatury grozy, ale też niezwykle czujny obserwator otaczającej nas rzeczywistości i skrupulatny badacz ludzkiej psychiki. Potrafi też — jak nikt inny — nauczyć czytelnika, jak analizować własne emocje. W tym roku ukazała się jego najnowsza powieść „Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót”.

Stefan Darda stał się szeroko rozpoznawalny po premierze „Domu na Wyrębach”. Czytelnicy cenią różnorodność twórczości pisarza, balansowanie między różnymi stylistykami i tematykami. „Dom…” różni się znacznie od czterotomowego cyklu „Czarny Wygon” czy napisanego w duecie z Magdaleną Witkiewicz „Cymanowskiego Młyna”. W swojej twórczości często sięga do roztoczańskich krajobrazów i klimatów.

„Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót” to kolejna ewolucja stylu pisarza. Tym razem horror i kryminał mieszają się z fantastyką oraz wątkami obyczajowymi. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek z autografem autora.

Organizatorem spotkania jest Milejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki a dofinansowane jest ono przez Instytut Książki.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here