Spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Kresowej Osadzie [FOTORELACJA]

2

W czwartek (19.09) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbył się Kongres „Programy rządowe na rzecz polskiej wsi” dla Kół Gospodyń Wiejskich. W jego ramach wystawione zostały stoiska edukacyjne, odbyły się prelekcje i konkurs kulinarny „Słodkie smaki regionów”.

Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska zapoznali Panie z KGW z zagadnieniami dotyczącymi działania na rzecz wsparcia polskiej wsi. Poruszono m.in. kwestie dotyczące programów: „Czyste Powietrze” – dotyczącego dofinansowania wymiany źródeł ciepła i ocieplenia budynku jednorodzinnego, „Mój Prąd” – dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, „Agroenergia” – dofinansowanie nowych źródeł ciepła i energii elektrycznej dla rolników indywidualnych, czy ogólnopolskiego programu regeneracji zakwaszonych gleb.

Odbyły się również prezentacje na temat: rejestracji produktu regionalnego – przeprowadzona przez przedstawiciel KOWR, rozliczania KGW– uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów – przedstawiciel Ministerstwo Finansów i sprzedaży produktów spożywczych przez KGW – przedstawiciel GIS.

W trakcie kongresu można było odwiedzić stoiska edukacyjne: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasów Państwowych, KOWR w ramach programu „Polska smakuje” czy stoisko informacyjne ARiMR z zakresu rozliczania pozyskiwanych przez KGW środków finansowych

Bardzo ważnym punktem spotkania był konkurs kulinarny „Słodkie smaki regionów”. Panie z KGW zaprezentowały w nim swoje umiejętności w przygotowaniu słodkości. Konkurs wygrały Panie z KGW w Wólce Krowickiej, przed KGW w Wierzbnej i KGW w Starym Siole.

Fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here