Jutro Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – także w Lubaczowie

0

Miliony uczniów, studentów, rodziców i dziadków będą protestować w tysiącach miast na całym świecie, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. Do strajku miała przyłączyć się młodzież z Lubaczowa, ale ze względu na śmierć Zbigniewa Urbana, został on odwołany.

– Masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Z kolei nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe bez dziesiątek tysięcy osób, które zmobilizowały się do wyjścia na ulice. MOŻEMY I MUSIMY OSIĄGNĄĆ O WIELE WIĘCEJ, jednak do tego potrzebujemy Was wszystkich. – zachęcali do udziału organizatorzy strajku.

Organizatorzy w przesłanym do nas komunikacie podkreślali, że protest jest apartyjny i prosili by nie przynosić logo żadnych partii czy organizacji.

„Młodzieżowy Strajk Klimatyczny” jest ruchem społecznym będącym częścią globalnej inicjatywy Fridays for Future, wyrażającym swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here