Wielu osobom Excel kojarzy się wyłącznie z czymś skomplikowanym, złym i kompletnie im obcym. Informatyka w szkole była niewystarczająca, a w pracy jednym z podstawowych wymagań jest obsługa pakietu Office, w tym również programu Miscrosoft Excel. Wszyscy twierdzimy, że obsługujemy komputer w wysokim stopniu, jednak gdy należy wykonać proste obliczenia czy funkcje w danym programie, nie wiemy, za co się zabrać. Jak skutecznie się przełamać i stawić czoło rubrykom i cyferkom?

Kurs Excela

Dobrym rozwiązaniem wygrania z Excelem jest ukończenie specjalistycznego kursu, który przybliży najważniejsze funkcjonalności programu, a ponadto sprawi, że uczestnik uzyska potwierdzenie nabytych kompetencji. Firmy organizujące kursy z zakresu obsługi programów komputerowych zatrudniają z reguły profesjonalistów w tej dziedzinie, którzy mają wieloletnie doświadczenie i na bieżąco dokształcają się z zakresu nowych możliwości czy zmian wprowadzanych w programach.

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują kompleksowe usługi szkoleniowe z obsługi Excela. Niektóre – np. firma ALX – poza standardową ofertą, dysponują ponadto możliwością podejścia do egzaminów Microsoft, realizując kurs zgodnie z oficjalnymi wymaganiami certyfikacyjnymi Microsoftu. Dzięki temu kursant po zakończeniu szkolenia dysponuje oficjalnym potwierdzeniem umiejętności, co bez wątpienia odbije się pozytywnie w jego karierze zawodowej i znacząco wzbogaci CV.

Poziomy kursu

Część osób decydujących się na kurs Excel zna podstawy obsługi Microsoft Excel, innych poziom można określić jako zaawansowany, zaś niektórzy nigdy nie mieli okazji sprawdzić swoje możliwości w jego obsłudze. Decydując się kurs, warto więc zwrócić uwagę na poziom, który jest do wyboru. Niekiedy firmy dysponują podstawowym, średnim i wysokim, dzięki czemu można dostosować trudność do swoich potrzeb, ale też nabytych uprzednio umiejętności. Część kursów jest ponadto wzbogacona o profesjonalne szkolenia branżowe skupione wokół tematyki analizy biznesowej, statystycznej, finansowej czy VBA (Visual Basic for Applications czyli specjalny język programowania zaimplementowany w aplikacjach pakietu Microsoft Office).

W ofertach kursowych można znaleźć również wariant kompleksowego kursu zawodowego. W efekcie po ukończonym szkoleniu uzyskuje się tytuł Specjalista MS Excel, co może okazać się kluczowe przy planowanej rozmowie o awans, propozycji zmiany firmy czy nawet otworzeniu własnej działalności.

Pakiet szkoleń

Szkolenia z zakresu obsługi Excela odbywają się w wielu miastach na terenie Polski. Z reguły trwają od jednego do około czterech dni. Cena jest zróżnicowana przez wzgląd na poziom kursu, a także długość trwania szkolenia, waha się więc od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Wielu zadowolonych kursantów realnie wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas szkoleń w pracy zawodowej. Kilkudniowy kurs poprowadzony przez ekspertów, teoria i liczne zadania praktyczne wykonywane pod okiem mentorów zakończone wręczeniem certyfikatu to bardzo dobra i jednocześnie duża dawka umiejętności.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here