Wrzesień 1939 r. na wystawie i sesji popularnonaukowej w Muzeum Kresów

0

W Muzeum Kresów w Lubaczowie przedstawiony zostanie „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”. Organizatorzy zapraszają na wystawę i sesję popularnonaukową w niedzielę (22 września) do gmachu głównego.

Wystawa zostanie otwarta o godz. 16:00. Następnie, o godz. 16:30 rozpocznie się sesja popularnonaukowa. W jej ramach wystąpią dr Piotr Chmielowiec (z IPN Rzeszów), który przedstawi „Zbrodnie bojówek ukraińskich dokonane na żołnierzach Wojska Polskiego i ludności cywilnej jesienią 1939 roku”. Głos zabierze również Tomasz Bereza (z IPN Rzeszów), który wygłosi referat pt. „Po kapitulacji generała Monda. Działania oddziałów Wojska Polskiego na terenie powiatu lubaczowskiego w trzeciej dekadzie września 1939 roku”. Z ostatnią prezentacją wystąpi Tomasz Róg (z Muzeum Kresów w Lubaczowie). On przybliży nam „Losy i postawy ludności na terenie powiatu lubaczowskiego we wrześniu 1939 roku”.

Wydarzenie organizuje Muzeum Kresów w Lubaczowie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Rzeszowie i Towarzystwem Miłośników Ziemi Lubaczowskiej oraz przy wsparciu finansowym Nadleśnictwa Lubaczów, Nadleśnictwa Oleszyce i Nadleśnictwa Narol.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here