Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Cieszanowie [WYNIKI, ZDJĘCIA]

2

W niedzielę na stadionie sportowym w Cieszanowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Poniżej prezentujemy relację, wyniki i zdjęcia przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie.

W niedzielę (15.09) na stadionie sportowym w Cieszanowie, w XI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych rywalizowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu lubaczowskiego. Zmagania rozpoczęła Minister Anna Schmidt-Rodziewicz oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek. Głos zabrał również m.in. Józef Michalik, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Lubaczowie.

Po raz pierwszy w zawodach strażacy (MDP oraz grupy C i A) rywalizowali w konkurencji musztra, w której wykonywali polecenia wydawane przez dowódcę. Najlepsi okazali się w niej: w grupie A męskiej – OSP w Starych Oleszycach, w grupie C żeńskiej – OSP w Starych Oleszycach, w grupie MDP – chłopcy z OSP w Dachnowie oraz dziewczęta z OSP w Oleszycach.

Ochotnicy zmierzyli się także w dobrze już znanej sztafecie pożarniczej i  ćwiczeniu bojowym.

Klasyfikacja generalna zawodów po rozegraniu konkurencji sztafety i ćwiczenia bojowego przedstawia się następująco:

Grupa MDP „Dziewczęta”:

 1. OSP Dachnów
 2. OSP Stare Oleszyce
 3. OSP Oleszyce
 4. OSP Krowica Hołodowska

Grupa MDP „Chłopcy”:

 1. OSP Stare Oleszyce
 2. OSP Dachnów
 3. OSP Ruda Różaniecka
 4. OSP Krowica Hołodowska

Grupa C:

 1. OSP Stare Oleszyce
 2. OSP Dachnów
 3. OSP Łukawiec
 4. OSP Stary Dzików
 5. OSP Futory
 6. OSP Lisie Jamy – dyskwalifikacja

Grupa A:

 1. OSP Stare Oleszyce
 2. OSP Stary Dzików
 3. OSP Huta Różaniecka
 4. OSP Futory
 5. OSP Lisie Jamy
 6. OSP Dachnów
 7. OSP Niemstów
 8. OSP Łukawiec

Po odczytaniu protokołu sędziego głównego zawodów st.kpt. Dariusza Wałczyka, przystąpiono do uhonorowania najlepszych drużyn  pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i finansowymi.

Na zakończenie zawodów z rąk m.in. Minister A. Schmidt-Rodziewicz, Starosty Z. Swatka oraz Komendanta PSP w Lubaczowie, mł. bryg. Janusza Jabłońskiego, najlepsi strażacy odebrali puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Nadleśnictwa: Lubaczów, Oleszyce i Narol oraz Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz miasta i gminy Cieszanów.

Galeria zdjęć, fot. D. Lorenc, P. Furgała, powiatlubaczowski.pl.


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here