Rzeszów, Lubaczów: Odebrali Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości

0

Teresa Mielnik, Lidia Argasińska i Henryk Tabin – Sybiracy z Koła Terenowego w Lubaczowie zostali uhonorowani Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenia zostały wręczone 11 września w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Od lewej: Teresa Mielnik, syn śp. Henryka Tabina – Wacław Tabin, Lidia Argasińska, fot. Barbara Janczura

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości nadawane są przez Prezesa Rady Ministrów dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. W środę (11.09) w Rzeszowie w uznaniu za szczególne zasługi Medale wręczyli Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Wśród osób uhonorowanych byli Teresa Mielnik, Lidia Argasińska i Henryk Tabin – Sybiracy z Lubaczowa. W imieniu Henryka Tabina oznaczenie odebrał jego syn Wacław.

– Sybiracy z Koła znaleźli się w niezwykle zaszczytnym gronie, wśród osób, które udowodniły, że Ojczyzna jest dla nich dobrem najwyższym, dobrem, o które trzeba walczyć i dla którego można wiele poświęcić. – piszą na swojej stronie internetowej Sybiracy.

Medale otrzymały osoby zasłużone w szeroko pojętej działalności społecznej i zawodowej na rzecz województwa podkarpackiego i jego mieszkańców. Przyznano je tym, którzy przyczynili się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości,  kulturowej  tożsamości  i materialnej  pomyślności  Rzeczypospolitej.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here