Łukawiec: Traktorzysta z promilami i bez prawa jazdy

0

Przed sądem odpowie 58-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Traktorzysta nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania pojazdami i przewoził osobę ponad liczbę miejsc wyznaczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Wczoraj (12.09) przed godz. 17 w Łukawcu patrol Policji i Straży Granicznej zauważył traktorzystę, który przewoził na ciągniku pasażera. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Podczas badania stanu trzeźwości 58-latka, okazało się, że jest pijany. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, w marcu tego roku jego uprawnienia do kierowania pojazdami straciły ważność. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here