Powiat lubaczowski: ZUS zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie

0

Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu lubaczowskiego mogą wziąć udział w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy.

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział ponad 230 tys. uczniów z całej Polski. Tylko w roku szkolnym 2018/2019 na Podkarpaciu w projekcie uczestniczyło 5113 uczniów (w tym ponad 1500 w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”).

W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.
Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

Patronat honorowy nad projektem sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wiecej informacji można znaleźć na stronie ZUS.

Zainteresowani uczestnictwem w projekcie „Lekcje z ZUS” proszeni są o kontakt z koordynatorami: Oddział ZUS w Rzeszowie – tel. 17 8675220; Oddział ZUS w Jaśle – tel. 13 4485627.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here