Oliwia Gancarz złotą i srebrną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Świata

0

Oliwia Gancarz dała nam wiele powodów do radości. Godnie reprezentowała nie tylko Ziemię Lubaczowską, ale całą Polskę na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 64-polowych w Izmirze w Turcji zostając dwukrotnie złotą i srebrną medalistką.

Pierwszą radość przyniósł 26 sierpnia. Wtedy Oliwia zdobyła srebrny medal w Grze Błyskawicznej w kategorii G 8 (2012 i młodsze). Kolejne dni dostarczyły złoty medal gry aktywnej – siedmioletnia mieszkanka gminy Oleszyce zajęła pierwsze miejsce w kategorii G 8 (2012 i młodsze). W połączonej grupie z G11 (2009 i młodsze) Oliwia zdobyła drugie miejsce, między innymi wygrywając z Meszesan Noemi i Biro Jazmin (Węgry, ur. 2009), z Cetim Berim (Turcja, ur. 2010). Przez kilka dni walczyła w swojej ulubionej, długiej grze. 3 września zdobyła kolejny złoty, a swój trzeci, medal Mistrzostw Świata.

– Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz wielu sponsorów i prywatnych darczyńców. Zaangażowane w szkolenia są także miejscowe szkoły. Niech więc sukces Oliwii będzie nie tylko Jej prywatnym, ale także tych wszystkich, bo opiekunowie i sama Oliwia serdecznie dziękują za pomoc w umożliwieniu przelotu i pobytu w Turcji i za umożliwienie realizowania swojej pasji. – mówi Jan Artymowicz, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego.

Wyjazd Oliwii na Mistrzostwa Świata do Turcji nie byłby możliwy bez wsparcia wielu osób i instytucji.

Główne podziękowania należą się partnerowi wyjazdu – województwu podkarpackiemu i wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pani Teresie Pamuła. Przed wyjazdem Oliwię wspierała także Pani Anna Kot, która pomagała w kwestiach formalno-prawnych oraz Zbigniew Dorota prezes Stowarzyszenia „Czas na Pomoc”. Kolejne podziękowania kierujemy dla Anny Gryniewicz – Dyrektor Domu Kultury oraz Andrzeja Gryniewicz Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Szczególne podziękowania opiekunowie Oliwii składają klubowi SGU „Czarni” Oleszyce za zaszczepienie pasji u Oliwii oraz wsparcie na drodze eliminacji – Monice Kalmuk i Arkowi Butyńskiemu. Może nie wszyscy zostali wymienieni bo osób wspomagających było wielu ale dla wszystkich należą się brawa” – podkreśla ojciec Oliwii.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here