„Krajobraz po życiu…” Barbary Gaweł

0

Co łączy Radomyśl Wielki z Hollywood, a Bieszczady z Grecją, Włochami i Egiptem? Dlaczego kilkoma mieszkańcami Rudy Różanieckiej osobiście zainteresowali się Himmler, Churchill i de Gaulle? Odpowiedzi na te pytania udziela Barbara Gaweł w swojej najnowszej książce „Krajobraz po życiu. Śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach”, której premiera odbędzie się 10 września.

Lektura zawiera niebanalne życiorysy. Autorka zabiera czytelnika w podróż w czasie. Ukazuje mało znane lub całkiem nieznane wydarzenia i miejsca – utarte szlaki po galicyjskich śladach wpisanych w krajobraz rozciągający się od Roztocza po Bieszczady. Jeśli ktoś jednak zna te tereny, to książka z pewnością mu ukaże je z innej niż zwykle perspektywy. Ponadto tekst oparty jest na bogatym materiale źródłowym i wzbogacony został zdjęciami.

Opowieści to niezwykłe, niebanalne i zaskakujące, a jednocześnie przepełnione nostalgią i chęcią przywrócenia miejscom i ludziom należytej pamięci.

– oceniają lekturę recenzenci.

Książka dostępna jest w przedsprzedaży na www.editio.pl.

Barbara Gaweł jest absolwentką filologii szwedzkiej i podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikowała m.in. w krakowskim „Czasie”, rzeszowskich „Nowinach”, „Polityce”, „Życiu”, w nowojorskim „Nowym Dzienniku” oraz „Przeglądzie Polskim”. Była również lektorem języka szwedzkiego. Od wielu lat pracuje w agencji reklamowej. Obecnie mieszka w Rzeszowie.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here