Przed nami V Festiwal Tradycji i Kuchni Myśliwskiej

0

Prezentacje myśliwskich psów, degustacja dziczyzny, przesłuchania sygnalistów, konkursy i dużo muzyki – tak w skrócie zapowiada się piąta edycja Powiatowego Festiwalu Tradycji i Kuchni Myśliwskiej. Sympatycy łowiectwa z całego regionu spotkają się w niedzielę, 8 września na stadionie sportowym w Starym Dzikowie.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Festiwal od pięciu lat przybliża nam świat łowiecki. W jego ramach organizowane są pokazy sztuki kulinarnej i zwyczajów myśliwskich. Tegoroczny Festiwal zainauguruje msza święta o godz.13:00 w kościele parafialnym w Starym Dzikowie. W programie wydarzenia znalazły się konkurs na najlepszą potrawę i nalewkę myśliwską, konkurs drwali motorniczych, pokazy psów ras myśliwskich i występy sygnalistów. Dla łasuchów przygotowany zostanie poczęstunek. Każdy będzie mógł spróbować dań z kuchni myśliwskiej. Wspólnej zabawie przygrywać będą zespoły Magik Band z Krynicy-Zdroju i Tip-top z Łukowej.

Organizatorami Festiwalu są Starosta Lubaczowski, Wójt Gminy Stary Dzików oraz Zarządy Kół Łowieckich Powiatu Lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here