Gminno-dekanalne dożynki w Opace [ZDJĘCIA]

2

1 września br. w Opace odbyły się lubaczowskie gminno-dekanalne dożynki, w które szczególnie zaangażowali się mieszkańcy sołectw Opaka i Dąbków. Zadbali oni, aby wioski były bogato przyozdobione, a dożynkowe dekoracje wzbudzały zainteresowanie przybyłych gości.

gminalubaczow.pl

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą dziękczynna za zebrane plony w kościele filialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie, której przewodniczył Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. Andrzej Stopyra. Następnie korowód dożynkowy udał się na plac przy świetlicy wiejskiej w Opace, gdzie nastąpiła część oficjalna z obrzędem zakończenia żniw w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Niespodzianka”, dzielenia się chlebem, wystąpieniami okolicznościowymi i częścią artystyczną.

Na święcie plonów nie mogło zabraknąć też kiermaszu kulinarnego oraz rękodzieła, konkursów dla dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych placu zabaw. Wieczorem uczestnicy bawili się z zespołem „Chromatic Plus”.

Podczas dożynek przeprowadzono konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, do którego zgłoszono 21 wieńców. W konkursie zwyciężyło KGW Załuże przed KGW Szczutków i KGW Antoniki. Wyróżniono KGW Opaka oraz KGW Basznia Górna.

W drugim konkursie – na „Najlepszy chleb” zgłosiły się 23 podmioty.
I miejsce zajęło – KGW Krowica Hołodowska, za chleb wiejski na zakwasie z posypką koprową
II miejsce – Klub Seniora w Załużu, za chleb pszenno-żytni na zakwasie
III miejsce – KGW Szczutków, za chleb pszenno-żytni
Wyróżnienia przyznano KGW w Lisich Jamach i KGW w Wólce Krowickiej.

Galeria fot. gminalubaczow.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here