Gminne święto plonów w Cewkowie [ZDJĘCIA]

0

Niedziela 1 września obfitowała w dożynki. Swoje święto plonów obchodziła w Cewkowie również Gmina Stary Dzików. Dożynki rozpoczęły się od mszy świętej, podczas której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Po niej w tradycyjnym barwnym korowodzie władze gminy wraz ze starostami dożynek i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przy Szkole Podstawowej w Cewkowie.

starydzikow.naszgok.pl

Podczas części oficjalnej tradycyjnie dzielono się chlebem z tegorocznych zbóż. Przepięknie udekorowany bochenek chleba jako dar składali starostowie dożynek – Bernadetta Rogoża i Grzegorz Wawrejko. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał Tomasz Jabłoński – Wójt Gminy Stary Dzików, który w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas program artystyczny. Część artystyczną dożynek rozpoczął występ Koła Gospodyń Wiejskich z Cewkowa, a następnie Zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Ułazowa oraz Kapela „Gacoki” z Gaci. Na zabawie zagrał zespół Focus-Live.

Galeria fot. GOK w Starym Dzikowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here