„Bezpieczna droga do szkoły” także w Lubaczowie

0

Wraz z początkiem roku szkolnego lubaczowscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

Od pierwszego dnia nauki policyjne patrole można zauważyć w rejonach szkół. Funkcjonariusze zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Apelują by zachować szczególną ostrożność w pobliżu placówek oświatowych, w okolicy których ruch najmłodszych pieszych jest wzmożony.

Mundurowi zwracają także uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach i przedszkolach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

elubaczow.com, policja.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here