Horyniec-Zdrój: 25-latek próbował przemytu przez „zieloną granicę”

0

Strażnicy graniczni z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali 25-latka, który pieszo przez „zieloną granicę” usiłował przenieść nielegalne papierosy. Po ukraińskiej stronie granicy przygotował większą kontrabandę, którą również zamierzał przemycić.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (01.09) na odcinku polsko-ukraińskiej granicy, za który odpowiada placówka SG w Horyńcu-Zdroju. Tego dnia patrol SG zauważył młodego mężczyznę z plecakiem, który przedzierając się przez las biegł w kierunku granicy. Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w trakcie przenoszenia z Ukrainy pakunków wypełnionych papierosami. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 25-latek z województwa małopolskiego.

Mężczyzna przyznał, że wcześniej wyjechał na Ukrainę w celu zakupu wyrobów akcyzowych. Ukrył je nieopodal granicy po ukraińskiej stronie. Następnie wrócił do Polski legalnie przez przejście graniczne i zaplanował odbiór kontrabandy przechodząc przez tzw. zieloną granice.

W trakcie działań polska Straż Graniczna współpracowała również z ukraińskim odpowiednikiem. W wyniku współpracy uzyskano informację, że w zaskrzeczeniach po ukraińskiej stronie granicy przygotowane były do przemytu kolejne pakunki z nielegalnymi papierosami.

Łącznie przy zatrzymanym obywatelu Polski ujawniono papierosy warte ponad ponad 10 tys. złotych. Wszczęto wobec niego postępowanie procesowe i postawiono mu zarzuty.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here