W Radrużu powstanie miejsce rekreacji i wypoczynku

0

W Radrużu ma powstać komplementarny zespół obiektów rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych. Sołectwo otrzymało dofinansowanie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 na I etap projektu.

Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10 tys. zł pozwoli zrealizować zadanie pn. „Integracja i aktywizacja społeczności sołectwa Radruż, poprzez stworzenie miejsca spotkań służącego zaspokajaniu potrzeb społecznych i kulturalnych – etap I – plac zabaw”.

– Plac zabaw stanie się miejscem zintegrowanych spotkań w głównej mierze najmłodszych mieszkańców, ale również przyczyni się do integracji osób dorosłych, które brały czynny udział podczas realizacji projektu służącemu zaspokajaniu potrzeb społecznych i kulturalnych. – tłumaczą na stronie gminy Horyniec-Zdrój urzędnicy.

Powstanie placu zabaw to I etap projektu. Kolejne działania będą polegały na budowie altany oraz paleniska. Nowe obiekty stworzą miejsce rekreacyjne i wypoczynku dla młodszych i nieco starszych mieszkańców miejscowości.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here