To będzie „gorący wrzesień” w Kresowej Osadzie

0

Soczyste żebra z drewna, pieczone w całości jagnię, pół pieczonej kaczki – szef kuchni Kresowej Osady w Baszni Dolnej szykuje nam wyjątkowo „gorący wrzesień”.

Dania z letniego menu w Kresowej Osadzie przypadły wyjątkowo do gustu odwiedzającym restaurację w Baszni Dolnej. Lato co prawda powoli się kończy, ale we wrześniu będą one nadal dostępne w restauracyjnym menu. Dodatkowo, ze względu na spore zainteresowanie gości oraz ich sugestie, obiekt we wrześniu będzie czynny w każdą niedzielę do godz. 20:00. Na stołach pojawią się także nowe autorskie dania.

Szef kuchni Andrzej Węgierak zaprasza w każdą niedzielę na SOCZYSTE ŻEBRA Z DREWNA przypieczone w demi glace. Żebra grillowane i pieczone są w niedzielę, ale wcześniej długo marynowane w swojskich ziołach, miodzie i piwie, zabejcowane na finiszu glacą redukowaną uprzednio ponad dobę. (Porcja ok. 400 gr. w cenie 29 zł)

Oprócz żeber i dań z letniej karty dostępne będą jeszcze specjalne przysmaki w niedziele:

1 września – SCHAB Z ŻEBREM. Nawiązanie do autorskiego przysmaku zachwalanego i przywoływanego przez naszych gości – 2 sztuki mięsa z wyjątkowej lekko przerośniętej części świnki z blanszowaną szalotką na maśle klarowanym. (Porcja ok. 250 gr. w cenie 28 zł)

8 września – PIECZONE W CAŁOŚCI JAGNIĘ “Wrzosówka”, które karmiono naturalnie za płotem w gospodarstwie Natura. Wrzosówka jest owcą wyjątkową, niedużą, smakowitą, jest  to rodzima i najstarsza rasa owiec w Polsce. Mięso marynowane w Kresowej Osadzie na oryginalnej bejcy / suchej i mokrej – 3 dni, później pieczone w całości jagnię jest porcjowane bezpośrednio przed podaniem – PORCJE BĘDĄ RÓŻNE. Smak jednego z najczystszych stworzeń świata powinien zagwarantować doznania smakowe na bardzo wysokim poziomie. Do jagnięciny możesz domówić łódki ziemniaczane i świeże surówki oraz wino. (Porcja ok. 250 – 300 gr. w cenie 44 zł)

15 września – “Niedziela z drobiem” – pół kaczki pieczonej – 38 zł, pół kurczaka pieczonego – 24 zł.

We wrześniu restauracja czynna: poniedziałek – sobota w godz. 12:00- 18:00, NIEDZIELA 12:00 – 20:00.

Rezerwacja stolików: 500 738 500.

Materiał partnera.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here