Przed nami Gminne Dożynki

7

W niedzielę (01.09) za zebrane plony będą dziękować rolnicy z kilku gmin powiatu lubaczowskiego. Święta plonów odbędą się w Opace, Starym Lublińcu, Wólce Horynieckiej, Oleszycach i Cewkowie.

Rolnicy z gminy Lubaczów najpierw wezmą udział we mszy świętej dziękczynnej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Po liturgii wszyscy, o godz. 14:30 udadzą się na plac dożynkowy przy świetlicy wiejskiej w Opace, gdzie o godz. 15:00 ruszy „Obrzęd zakończenia żniw” z zespołem śpiewaczym „Niespodzianka”, obrzęd dzielenia chlebem, nastąpią wystąpienia okolicznościowe i rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz „Najlepszy chleb”. Występy zespołów folklorystycznych i prezentacje wokalne rozpoczną się o godz. 16:00. Na scenie zobaczymy Kapelę „Od Nowa”, Zespół Wokalny Seniorów „Radość”, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”, Zespół Śpiewaczy „Katarzynki”. Ponadto z programem kabaretowym pojawi się Klub Seniora z Opaki i Dąbkowa. O godz. 20:00 odbędzie się zabawa dożynkowa z zespołem Chromatic Plus. Dożynkom towarzyszyć będą Kiermasz Kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich, Kiermasz Rękodzieła Twórców Ludowych i konkursy. Otwarty zostanie „Przystanek Biblioteka” i dostępny będzie plac zabaw dla dzieci, gdzie na najmłodszych czekać będą gry i zabawy.

W niedzielę świętować będą także rolnicy z gminy Cieszanów. Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie Stary Lubliniec. Tu także zaplanowano dożynkową mszę dziękczynną, występy artystyczne, konkursy i zabawę taneczną. Szczegóły poniżej, na plakacie.

Na dożynki do Wólki Horynieckiej zapraszają również rolnicy z gminy Horyniec-Zdrój. W miejscowości uroczysta msza święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 15:00, po niej przy Świetlicy Wiejskiej odbędzie się część oficjalna, a o godz. 16:45 ruszy piknik dożynkowy. W czasie wydarzenia również zostanie wybrany najładniejszy wieniec dożynkowy. 

W Cewkowie świętować będą także rolnicy z gminy Stary Dzików. W miejscowości odprawiona zostanie msza święta, odbędą się występy zespołów folklorystycznych i zabawa taneczna. Dożynki zorganizowane zostaną również w Oleszycach.  Parafialno-Gminne Święto Plonów rozpocznie masz święta w kościele p. w. NNMP. Zabawa rozkręci się na stadionie sportowym, gdzie przewidziano liczne występy, które również zakończą się zabawą taneczną.

AH, elubaczow.com

7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here