Nie od dziś wiadomo, że zagraniczny rynek pracy jest bardzo atrakcyjny dla Polaków. Jeszcze kilka lat temu nasi rodacy masowo emigrowali do Wielkiej Brytanii, jednak ten kierunek nie jest już aż tak popularny. Podpowiadamy, jakie państwa w Europie gwarantują nam nie tylko atrakcyjne zarobki, ale także komfortowe warunki zatrudnienia.

Ciężkie lata dla zarobkowego hegemona. Brexit straszy w Wielkiej Brytanii

Jeszcze kilka lat temu niekwestionowanym liderem kierunków emigracji zarobkowej była Wielka Brytania. Stosunkowo bliska odległość, atrakcyjna stawka godzinowa, dużo wakatów na różnych stanowiskach oraz przyjazne prawo pracy – takie czynniki powodowały, że na Wyspach aż roiło się od Polaków. Szacuje się, że w 2012 roku co piąty obywatel Rzeczpospolitej wyraził chęć wyjazdu zarobkowego do Wielkiej Brytanii. Dziś o saksach w deszczowym kraju marzy jedynie 6% ankietowanych. Co spowodowało aż tak duży spadek?

Przede wszystkim duże i niezwykle dynamiczne zmiany polityczne, jakie zaszły w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Spadek popularności tego kierunku bezpośrednio powiązany jest z Brexitem, który przyczynił się m.in. do załamania kursu funta. Chęć zrezygnowania z członkostwa Unii Europejskiej nie napawa także optymizmem na kolejne lata. Nie od dziś wiadomo, że wspólnota ułatwiała nie tylko zdobycie pracy, ale także gwarantowała podstawową ochronę i możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy państwami.

Chcesz dobrze zarabiać i jednocześnie nie wyjeżdżać na drugi koniec Europy?

Skoro Wielka Brytania nie jest już aż tak atrakcyjnym kierunkiem wyjazdu zarobkowego, to jakie saksy będą dla Polaków najbardziej opłacalne? Praktyczne porady dotyczące zarobkowych wyjazdów i funkcjonowania w obcych krajach znajdziesz na stronie https://www.easysend.pl/blog/. We wpisach blogowych znajdziesz wiele porad, między innymi jakie obowiązuje prawo pracy w państwach, które najczęściej są wybierane przez Polaków. Dowiesz się również, jak wyglądają wszystkie niezbędne procedury wypełniane po przyjeździe.

Rosnącą popularnością cieszą się nasi zachodni sąsiedzi. Ogromnym plusem wyjazdu zarobkowego do Niemiec nie jest jedynie bliska odległość. Tamtejszy rynek pracy jest całkowicie otwarty dla polskiego pracownika. Wakaty dostępne są nie tylko dla pracowników fizycznych, ale także dla wykwalifikowanych specjalistów, którzy za zachodnią granicą mogą liczyć na zarobki nawet trzykrotnie większe od tych, uzyskiwanych nad Wisłą.

Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wysoka płaca minimalna – praca w Skandynawii

Miesięczna stawka minimalna brutto przyciąga także do krajów Skandynawskich. Szwecja, Islandia lub Norwegia już od kilku lat cieszą się olbrzymim wzrostem popularności. Co jeszcze, oprócz wysokich zarobków sprawia, że saksy za Bałtykiem mogą być dla nas opłacalne? Przede wszystkim atrakcyjne warunki zatrudnienia i niezwykle przyjazne prawo pracy. Można nawet usłyszeć informację, że praca w krajach Skandynawskich to istny raj. Ciężko się z tym nie zgodzić, prawo dba o bezpieczeństwo i zadowolenie pracowników, a pracodawcy maksymalnie ułatwiają proces wykonywania powierzonych nam obowiązków.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here