Ruszyły zgłoszenia do VIII Regionalnego Przeglądu Chórów „Pieśni Maryjne”

0

Chóry już mogą zgłaszać swój udział w VIII Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne”. Listy zgłoszeń otwarte będą do 30 września w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Fot. powiatlubaczowski.pl, arch.

Przegląd odbędzie się 20 października w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie. W konkursie mogą uczestniczyć chóry działające na terenie Archidiecezji Przemyskiej oraz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Rzeszowskiej lub Sandomierskiej. W czasie konkursu chór wykonać będzie musiał minimum 2 utwory, w tym obowiązkowo jeden a’capella. Wszystkie prezentacje będą oceniane przez jury, które przyzna nagrody oraz wyróżnienia pieniężne. Komisja pod uwagę weźmie w szczególności poprawne użycie środków wyrazu, emisję głosu, intonacje, walory brzmieniowe, muzykalność, dobór repertuaru i kontakt grupy z dyrygentem.

Warto jak najszybciej podjąć decyzję o udziale, bo w Przeglądzie wystąpi tylko 10 pierwszych zgłoszonych chórów. Do udziały zachęca Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie.

Szczegółowy regulamin Przeglądu i niezbędne dokumenty znaleźć można pod linkiem: http://powiatlubaczowski.pl/16113-2/

Więcej informacji udzieli Agata Hemon – kierownik działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, pod nr tel. 16 678 20 09 wew. 534 lub e-mail: a.hemon@ck.przemysl.pl.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here