Marihuana na festiwalu w Cieszanowie

2

Policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy zatrzymali siedem osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Wszyscy wpadli w trakcie imprezy masowej w Cieszanowie.

Lubaczowscy kryminalni podobnie jak w latach poprzednich monitorowali przebieg tegorocznego Cieszanów Rock Festiwalu. Ich działania doprowadziły do zatrzymania siedmiu osób, które posiadały przy sobie niedozwolone substancje.

W czwartek przed godz. 19, na jednym z parkingów, patrolujący rejon imprezy masowej policjanci zauważyli grupkę młodych osób z których jeden mężczyzna mielił coś w młynku do rozdrabniania suszu. okazało się, że 23-letni mieszkaniec Bydgoszczy w zwiniętym ma susz roślinny. Oprócz tego policjanci ujawnili u niego reklamówkę z suszem roślinnym i młynek do rozdrabniania suszu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tego samego dnia po godz. 23, policjanci na jednym z parkingów zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na przemian palili „skręta”. Wylegitymowali tych mężczyzn. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy gminy Lubaczów. Jeden z nich 36-latek przyznał, że w lufce, którą trzymał w ręce, znajduje się należąca do niego marihuana i tylko częstował nią kolegę. Podczas przeszukania tego mężczyzny policjanci ujawnili także woreczek z białym proszkiem, jak wynikało z rozmowy z jego właścicielem była to kokaina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie policyjnym testerem potwierdziło, że zabezpieczone przy nim substancje to marihuana i kokaina. Następnego dnia 36-latek usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających.

Do kolejnego zatrzymania doszło w piątek przed godz. 20, policjanci patrolujący pole namiotowe w rejonie imprezy zauważyli trójkę młodych ludzi. Kobieta i mężczyzna palili lufki. Podczas legitymowania okazało się, że byli to dwaj 23-latkowie i 19-latka, wszyscy to mieszkańcy Biłgoraja w województwie lubelskim. Kolejne cztery osoby policjanci zatrzymali w trzecim dniu festiwalu. Wszyscy wpadli „z trawką” i po nocy spędzonej w areszcie, usłyszeli zarzuty. Tego samego wpadł także 20-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który na widok patrolu próbował schować „skręta”.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here