Odzież reklamowa jako narzędzie skutecznej promocji

0

Promocja to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Żeby zbudować świadomość marki, a także docierać do kolejnych potencjalnych klientów niezbędne jest korzystanie z różnych metod promocji. Jedną z nich jest stosowanie odzieży reklamowej. Co to takiego oraz kiedy i jak warto inwestować w odzież reklamową?

Odzież reklamowa – co to jest?

Odzież reklamowa to rodzaj bardzo dziś popularnych gadżetów promocyjnych. Należą do nich m.in. pendrive’y, kubki, smycze, długopisy. Na takich przedmiotach umieszcza się logo firmy i rozdaje jako upominki klientom. Co jest oczekiwanym efektem? Wzrost lojalności klientów wobec marki, a także możliwość dotarcia do kolejnych osób. Dokładnie tak samo działa odzież reklamowa. Najczęściej obejmuje takie rodzaje ubrań jak koszulki typu t-shirt lub polo, koszule, bluzy, kurtki, polary. Umieszcza się na nich nadruk z logiem firmy i daje klientom. Takie podarunki wywołują pozytywne skojarzenia z marką i budują przywiązanie.

Różne zastosowania

Oprócz klasycznego zastosowania odzieży reklamowej, można ją wykorzystywać także na inne sposoby. Doskonale sprawdza się na przykład na różnych akcjach promocyjnych, w których uczestniczą hostessy lub pracownicy firmy. Kiedy wszyscy są ubrani w stroje z firmowym nadrukiem, stają się łatwo rozpoznawani i już samym wyglądem promują markę.

Dobrym pomysłem jest też wręczanie pracownikom upominków w postaci wysokiej jakości ubrań z nadrukowanym logo. Jeśli koszulka, bluza czy kurtka są naprawdę porządne, ładne i wygodne, pracownik prawdopodobnie będzie chętnie je nosił także poza godzinami pracy. To znowu dyskretny sposób na reklamowanie marki. Co więcej, tego rodzaju upominki zwiększają motywację i przywiązanie pracowników.

Ubrania z nadrukiem loga firmy są też szeroko stosowane jako odzież firmowa. Jednolitość strojów personelu w oczach klientów świadczy o profesjonalizmie. U samych pracowników natomiast wytwarza większe poczucie zespołowości.

Jaka rodzaj odzieży wybrać i na co zwracać uwagę?

Jak widać istnieje wiele zastosowań odzieży reklamowej, ale jaki rodzaj ubrań wybrać? Zdecydowanie największą popularnością cieszą się t-shirt’y. Zwłaszcza przy dużych nakładach proste koszulki są po prostu najbardziej ekonomiczne.

Jednak decydując o tym jaką odzież reklamową zamówić, lepiej nie kierować się jedynie ceną. Warto wziąć pod uwagę także jej przeznaczenie i specyfikę branży firmy. A kiedy już zapadnie decyzja, trzeba też pamiętać o jakości tkanin. Jeśli reklamowa koszulka szybko zblaknie, skurczy się lub będzie krzywo uszyta, z pewnością nie spełni swojego celu. Może nawet zrodzić złe skojarzenia z firmą. Klient zapewne pomyśli: jeśli w ramach upominków dają buble, to jakiej jakości są ich wyroby/usługi? A przecież nie o taki efekt chodzi, prawda? Dlatego zawsze lepiej zamówić nieco mniej, ale wyższej jakości ubrań niż masowo rozdawać odzież, której nikt nie będzie nosił. A gdzie najlepiej zamówić odzież reklamową?

Gdzie można dostać odzież reklamową?

Jest wiele firm zajmujących się nadrukiem reklam na odzież. Na Podkarpaciu jedną z najpopularniejszych jest Drukarnia Creative Partner w Rzeszowie. Dzięki nowoczesnym i wydajnym maszynom mogą oni realizować duże zamówienia w ekspresowym tempie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here