Gadżety reklamowe z nadrukiem zdecydowanie nie są nowością na rynku. Firmy wykorzystują je podczas targów i konferencji, dla budowania relacji z klientami, a nawet dla okazjonalnych paczek, wysyłanych na święta czy z okazji jubileuszu firmy klienta. Oprócz standardowych gadżetów wykorzystywanych przez firmy, pojawiają się zupełnie nowe pomysły na przemycenie wizerunku czy logotypu firmy. Jednym z nich jest wykorzystanie innego rodzaju odzieży reklamowej niż popularne koszulki. Coraz częściej wybór firm pada na bluzy. Czy to dobry gadżet dla firmy i co powinno zwrócić naszą uwagę w przypadku zamówienia bluz z nadrukiem?

Bluzy z nadrukiem – co musisz o nich wiedzieć?

Istnieje wiele czynników, które powinieneś rozpatrzyć przy wyborze odpowiedniego wykonawcy dla Twoich bluz firmowych. Po pierwsze, musisz jasno określić swoje potrzeby. Jaka ilość bluz Cię interesuje? Zupełnie inaczej wycena może kształtować się w przypadku zaledwie kilku bluz, inaczej będzie wyglądać jeśli interesujący Cię nakład to kilkaset lub kilka tysięcy sztuk. 

Bluzy mogą także różnić się od siebie kolorem i fasonem. Najtańsze bluzy to zazwyczaj proste formy, bez dodatków typu kaptur, zamek czy kieszenie. Jeśli zależy Ci na rozpinanych bluzach z kapturem, przygotuj się na nieco większy wydatek. 

Bluza z własnym nadrukiem (można taką zamówić na przykład tutaj: megakoszulki.pl/kreator-nadrukow-produkty-z-wlasnym-nadrukiem) mogą być świetnym gadżetem firmowym. Jak możesz je wykorzystać w biznesie?

  • – wykonanie bluzy z nadrukiem nawiązującym do działalności firmy (niekoniecznie logotyp, ale dobrze, by był on częścią całego designu) dla wszystkich pracowników może spowodować, że szybciej, łatwiej i chętniej będą oni utożsamiać się z marką. Musisz jednak uważać, by nadruk nie był zbyt wielki i zbyt wyzywający, w przeciwnym wypadku możesz zniechęcić pracowników do noszenia takiej części garderoby. Jeżeli bluza jest nie tylko porządna i ciepła, ale również wygląda modnie, pracownicy chętnie założą ją także poza miejscem pracy, jednocześnie robiąc Twojej marce najlepszą promocję i dbając o jej wizerunek;
  • – zaprojektowanie bluzy ze specjalnym nadrukiem na targi branżowe czy konferencję. To promocja Twojej firmy, ale bardziej kontekstowa i osadzona w danym miejscu i czasie – może zatem nawiązywać do wybranego wydarzenia. Plusy takiego rozwiązania? Wyróżnienie się z tłumu, zwrócenie uwagi na swoją działalność i potencjalnie wzrost liczby odwiedzin na stoisku. Minusy? Po targach bluza prawdopodobnie spełni rolę pamiątki i będzie jedynie wspomniana po latach, szczególnie jeżeli zawiera bardzo mocne nawiązanie do targów: 
  • – zaprojektowanie specjalnej bluzy jako prezent dla klientów lub partnerów biznesowych, na przykład świątecznej edycji bluz. Taki prezent może sprawić, że poczują się wyjątkowo docenieni, ale z drugiej strony musisz przeanalizować, czy Twoi klienci ucieszą się z takiego prezentu. Jeżeli Twoi klienci gustują w garniturach, być może bluzy nie będą idealnym rozwiązaniem. Innym minusem jest sezonowość takich bluz – jeżeli powstają na daną okazję i posiadają oprócz logotypu firmy świąteczne emblematy, założenie ich latem może być uważane za faux pas. 

Niezależnie od tego, czy wybierzesz bluzy z kapturem, czy proste bluzy bez dodatków, pamiętaj o zapewnieniu wysokiej jakości materiału oraz nadruku, na który się zdecydujesz. W ten sposób nie tylko dbasz o wygląd takiej bluzy, ale i wizerunek własnej, profesjonalnej marki zarówno w czasie wysyłek kreatywnych i biznesowych, jak i spotkań na targach lub zebrań z pracownikami. Powodzenia!


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here