W Gminie Lubaczów uczczą pamięć pomordowanych

0

W niedzielę, 11 sierpnia w Podlesiu uczczona zostanie 75. rocznica mordu na mieszkańcach Podlesia i Baszni Górnej przez nacjonalistów ukraińskich.

Fot. Anna Głowacka, radiozamosc.pl, arch.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15:40 zbiórką uczestników przy dzwonnicy obok Centrum Edukacyjno-Kulturalnego „Pastorówka”, skąd odbędzie się przemarsz do kościoła filialnego w Podlesiu. W świątyni, o godz. 16:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji pomordowanych mieszkańców Podlesia i Baszni Górnej. Po modlitwie, na dziedzińcu przy kościele odśpiewany zostanie hymn państwowy i nastąpi podniesienie flagi na maszt. Następnie odbędą się przemówienia okolicznościowe, apel pamięci i salwa honorowa. Przy tablicy pamiątkowej złożone zostaną wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem obchodów będzie przemarsz na cmentarz ewangelicki, gdzie zmówiona zostanie modlitwa i zostaną zapalone znicze na zbiorowej mogile rodziny Kosiorów i Stafów.

Uroczystościom towarzyszyć będzie Wojskowa Asysta Honorowa 34. batalionu lekkiej piechoty w Jarosławiu – 3. Podkarpackiej  Brygady Obrony Terytorialnej.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here