Przed nami Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów

0

Zbliża się koniec Festiwalu Dziedzictwa Kresów, a to oznacza, że już niebawem wystartuje Wielki Finał wydarzenia. Co na ostatnie dni przygotowali dla nas organizatorzy?

Sobota (3.08) rozpocznie się aktywnie. Do Kresowej Osady w Baszni Dolnej przybędą uczestnicy Rajdu Pokoju Szlakiem Green Velo z Dubiecka do Baszni Dolnej. Za nimi będzie trasa 132 km, stąd gromkie brawa będą im jak najbardziej należne. Ponadto dostępne będzie obozowisko harcerskie, w którym podpatrywać będzie można aktywność zuchów i harcerzy.

Z kolei w Amfiteatrze w Horyńcu-Zdroju o godz. 11:00 ruszy kiermasz książki podróżniczej i historycznej, a o godz. 19:00 rozpocznie się przegląd polonijnych zespołów folklorystycznych. Na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca „Lwowiacy”, „Wołyńskie Słowiki” z Łucka, „Polanie znad Dniepru” z Kijowa, „Bursztynki” z Wilna. Gościnnie pojawią się zespoły z Węgier: „Susato”, który zaprezentuje nam muzykę renesansową oraz „Naprozsa”, który przedstawi taniec ludowy, a z pokazem średniowiecznych sztuk walki wystąpią „Rycerze Św. Jerzego”.

Niedziela (4.08) jest ostatnim dniem FDK. Wielki Finał tradycyjnie odbędzie się w Baszni Dolnej. W na błoniach Kresowej Osady od godz. 14:00 trwać będą Targi „Polska Smakuje”, Święto Podkarpackiego Proziaka, niezliczone atrakcje kulinarne, rzemieślnicze i artystyczne.  Odbędą się m.in. konkursy, wystawy, giełdy rękodzieła i prezentacje kulinarne, w tym pokaz Jarosława Uścińskiego, kucharza, restauratora, Master Chef’a. Na scenie wystąpią grupy młodzieżowe zespołów folklorystycznych i nie zabraknie występów artystycznych. Gwiazdą Wieczoru będzie zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Organizatorzy zapewniają, że będzie dużo nowości, ale nie zabraknie też starych, dobrze wszystkim znanych przebojów. Założenie jest jedno: ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej.

Festiwal wspiera:

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here