Powiat lubaczowski: W 75. rocznicę Powstania Warszawskiego zawyją syreny

2

Dzisiaj, z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego zawyją syreny alarmowe. O godz. 17:00, w Godzinę „W” będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Powstańcza czujka w ruinach kościoła św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu / Źródło: Wikimedia Commons /domena publiczna

Podjęte działania mają na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz ofiar cywilnych. Dziś Powstanie Warszawskie uznawane jest za największy zryw narodowy, który dążył do wyzwolenia stolicy spod trwającej blisko pięć lat niemieckiej okupacji i wielką manifestację prawa Polski do suwerenności.

Kiedy w całym kraju zostaną uruchomione syreny alarmowe, zatrzymajmy się na chwilę i uczcijmy pamięć walczących o niepodległość naszego kraju. Dla podkreślenia rangi wydarzenia, organizatorzy proszą o wywieszenie flag państwowych na budynkach.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

  1. I have noticed you don’t monetize elubaczow.com, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month with new monetization method.
    This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all sites), for more info simply
    search in gooogle: murgrabia’s tools

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here