Czy w Lubaczowie powstanie nowy most?

0

Miasto Lubaczów złożyło wniosek do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na budowę mostu na rzece Sołotwie wraz z budową połączenia drogi wojewódzkiej 866 i 867, dróg powiatowych Lubaczów – Futory oraz ul. Nowej i Konopnickiej. Czy uda się na to zadanie pozyskać środki z programu „Mosty dla regionów”?

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Na realizację programu rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych, a wsparcie może wynieść do 80% wartości inwestycji. W sumie o dofinansowanie ubiegało się 75 samorządów. Wnioskowali oni łącznie o 86 milionów.

W tym szerokim gronie wniosków znajduje się wniosek złożony przez Miasto Lubaczów.  Urzędnicy chcą pozyskać środki na realizację zadania pn. „Budowa mostu na rzece Sołotwie wraz z budową połączenia drogi wojewódzkiej 867 oraz 866 i powiatowej nr 1664R Lubaczów – Futory (z przebudową skrzyżowania na rondo), z drogami powiatowymi Nr 1683R i Nr 1684R”.

Czy im się to uda? Jeszcze nie wiemy, bo obecnie komisja weryfikuje złożone dokumenty pod  kątem formalnym i merytorycznym. Dokładny termin decyzji jest uzależniony od jakości złożonych wniosków oraz zakresu niezbędnych wyjaśnień i ewentualnych korekt we wnioskach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here