Nieudany „przerzut” Pakistańczyka przez granicę w gminie Wielkie Oczy

0

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili nielegalny „przerzut” Pakistańczyka przez granicę polsko-ukraińską w okolicy miejscowości Żmijowiska (gm. Wielkie Oczy). Mężczyznę próbowali „przechwycić” jego rodacy mieszkający w Polsce.

Do próby „przerzutu” doszło we wtorek (30.07) około godziny 4.00 rano. Funkcjonariusze SG z Korczowej zaobserwowali w rejonie m. Żmijowiska idącą pieszo od ukraińskiej granicy jedną osobę. Następnie osoba ta wsiadła do oczekującego po polskiej stronie pojazdu. W tym momencie patrol SG przystąpił do zatrzymania samochodu. Kierowca jednak nie zareagował, tylko zdecydowanie przyspieszył. W tym momencie samochód wchodząc w zakręt uderzył w przydrożną  barierkę i wypadł z drogi. Z uwagi na sytuację wezwano również pogotowie ratunkowe. Autem podróżowało trzech młodych mężczyzn (23, 27 i 28 lat), a jeden z nich trafił na obserwację do szpitala. Okazało się, że uszkodzenie ciała było powierzchowne i w tym samym dniu został wypisany.

Ze złożonych przez mężczyzn wyjaśnień okazało się, iż nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dokonał Qaisar S., 28 letni Pakistańczyk, natomiast dwóch jego rodaków legalnie przebywających w Polsce, zorganizowało mu przerzut. Za dotarcie do Niemiec miał im zapłacić 4 tys. euro – informuje mjr SG Elżbieta Pikor. rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu.

Aktualnie, Pakistańczyk który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy został w ramach readmisji uproszczonej przekazany z powrotem na Ukrainę, natomiast dwaj jego rodacy zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł każdy z nich i zwolnieni do miejsca zamieszkania.

elubaczow.com, BiOSG


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here