O programie „Rodzina 500 plus” w Narolu i Lubaczowie

6

W piątek (26.07) w Narolu i Lubaczowie prowadzona była akcja informacyjna na temat rządowego programu „Rodzina 500+”. Mieszkańcy dzięki wizycie mobilnego punktu mogli m.in.dowiedzieć się jakie zmiany wprowadzono w programie początkiem lipca br.

Fot. powiatlubaczowski.pl

W ramach akcji informacyjnej powiat lubaczowski wraz z mobilnym punktem odwiedziła m.in. wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, której towarzyszyli pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Na miejscu dołączyli do nich samorządowcy – w Narolu zastępca burmistrza Arkadiusz Mroczek, a w Lubaczowie starostwa lubaczowski Zenon Swatek i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła.

Podczas wizyty mieszkańcy powiatu lubaczowskiego mogli odebrać ulotki i broszury informacyjne oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące programu.

Dzięki wprowadzonym  zmianom, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na  wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Każdy, kto złoży wniosek w okresie lipiec-sierpień może liczyć na wypłatę świadczenia ( z wyrównaniem od lipca) najpóźniej do 31 października – przypominali pracownicy mobilnego punktu informacyjnego.

Galeria zdjęć, fot. rzeszow.uw.gov.pl, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. Czy ktoś mi może powiedzieć jak to możliwe że Pani Teresa Pamuła pełniąc tak zaszczytną i odpowiedzialną funkcję jaką jest stanowisko dyrektora Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w godzinach swojej pracy pojawia się na wszystkich lokalnych imprezach w powiecie lubaczowskim?

  2. Zadaj pytanie do Agencji w ramach przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. A Pani Pamuła robi sobie kampanię więc musi być na większości imprez. A Pani Golenia jest podwładną Pani Pamuły więc jej towarzyszy i też w godzinach pracy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here