Czar dawnych zabaw poczujemy w Lubaczowie

0

W ten weekend Festiwal Dziedzictwa Kresów zagości w Lubaczowie. Przed nami Rodziny Piknik Retro z potańcówką i widowisko uliczne „Lubaczów – lata dwudzieste, lata trzydzieste”.

Za sprawą Festiwalu w Lubaczowie, po wielu latach, w sobotę (27.07) „odrodzi się” stary park. O godz. 15:00 w Zespole Zamkowo-Parkowym przy lubaczowskim Muzeum Kresów pojawią się animatorzy i klaun, odbędą się warsztaty szczudlarskie, rozegrane zostaną gry i zabawy. Znów do obiegu wejdzie niezapomniany saturator z wodą gazowaną i sokiem, dostępna będzie również budka z lodami. O godz. 18:30 rozpocznie się Potańcówka „Dawnych zabaw czar”. Klimaty zabaw z okresu międzywojennego przypomni Kramska Kapela Podwórkowa. Ponadto do tańca w stylu „zabaw na zamku” z lat siedemdziesiątych przygrywać będą także „Wysoczanie”.

Z kolei w niedzielę (28.07) tradycyjnie na Rynku przywołane zostaną lata dwudzieste, lata trzydzieste. Od godz. 16:00 klimat epoki podkreślać będą m.in. konkurs na najbardziej oryginalne przebranie, stylizowane koło fortuny, mega warcaby, warsztaty szczudlarskie, malowanie piaskiem oraz akrobacje powietrzne Magdaleny Sztencel i Macieja Czarskiego „Love & Mirriage”. Wystawiony zostanie spektakl uliczny MEWA w wykonaniu lwowskiego Teatru Woskriesiennia, zobaczymy także rekonstrukcję historyczną „Joe Reinfeld w Lubaczowie”. Na scenie pojawią się Pawlaki i Kramska Kapela Podwórkowa. Na zakończenie, około godz. 22:00 organizatorzy przygotowali pokaz mappingu „Kresy Niepodległe 1919 – 1939”.

W trakcie imprezy czynne będą stoiska Księgarni Kresowej oraz antykwaryczne z oryginalnymi kartami pocztowymi z lat 1895 – 1939 „Czar dawnej pocztówki”.

Wszystkie te wydarzenie organizowane są w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który potrwa do 5 sierpnia. Z programem wydarzeń organizowanych przez Gminę Lubaczów możecie zapoznać się na stronie festiwalkresow.pl.

AH. elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here