W Horyńcu-Zdroju trwa Art Festiwal

0

W Horyńcu-Zdroju trwa trzecia edycja wakacyjnych spotkań z artystami z całej Polski oraz z zagranicy. Za nami już wiele spotkań i koncertów, m.in. zespołu Csangallo z Węgier. A co organizatorzy Art Festialu przygotowali dla nas na najbliższe dni?

W ramach tegorocznej edycji Art Festiwalu organizowanego przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z Gminą Horyniec-Zdrój odbyło się już wiele wydarzeń. W piątek mogliśmy uczestniczyć w koncercie zespołu Csangallo z Węgier. Grupa muzyczna powstała w 2009 r. i bardo szybko stała się rozpoznawalna na węgierskiej scenie muzyki folk. Zespół prezentuje energiczną muzykę połączoną z elementami żywiołowych dźwięków bałkańskich i transowością węgierskich tematów ludowych.

Jeśli, ktoś jeszcze nie skorzystał z propozycji Art Festiwalu to nic straconego, bo w programie jest wiele wydarzeń.  Najbliższe już w środę (24.07). W Letnisku o godz. 12:00 odbędzie się specjalne wydanie cyklu spotkań z okazji wydania tomu poezji dla dzieci „Wiersze do kolorowania”. W ramach cyklu Czułe Czytanki wystąpią Agata Dębicka, Michał Zabłocki i Lidia Bogaczówna.

Natomiast w sobotę (27.0) o godz. 19:30 w Letnisku zobaczymy się z Wojciechem Kuczokiem, który poruszy tematy związane z wydaniem książki pt. „Rozmemuary”. Po spotkaniu, o godz. 20:30 odbędzie się koncert Bogny Kicińskiej – polskiej wokalistki jazzowej, kompozytorki, aranżerki i skrzypaczki.

Wydarzenia odbywają się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here