Wręczyli nominacje do Kulinarnego Pucharu Polski

0

W niedzielę (14.07) w Gorajcu (gmina Cieszanów) w ramach Festiwalu Smaków rozstrzygnięto Konkurs Kulinarny „SMAKI GALICJI”. Zwycięzcy zostali nominowani do Kulinarnego Pucharu Polski.

W konkursie wzięło udział 6 dwuosobowych drużyn. Kucharzy oceniało jury w składzie szef kuchni Jarosław Uściński, mistrz kulinarny Krzysztof Gawlik, sekretarz Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni Piotr Szczygielski, szef kuchni Jean Bos, szef kuchni Daniel Gorczyca, szef kuchni Zbigniew Łęgowski, Mirosław Reszczyk, Izabela Byszewska.

Każda z ekip przygotowała zupę z wykorzystaniem żeberek wieprzowych, kapusty, masła tradycyjnego i kminku zwyczajnego. Ponadto ocenie jury podlegało drugie danie. Na talerzach musiały znaleźć się ziemniaki, surowy boczek, marchew i pokrzywa zwyczajna.

W ocenie jury najlepszą potrawę przygotowali Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro z restauracji Patio w Grand Hotel Boutique w Rzeszowie. To oni otrzymali nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. Drugie miejsce zajęli Patryk Glinkowski i Łukasz Misiorny z restauracji Grodzka 12 w Lesznie, a na trzecim miejscu uplasowali się Natalia Zając i Dawid Bojda z kawiarni Stary Piernik w Rzeszowie.

W ramach Festiwalu Smaków rywalizowały ze sobą również koła gospodyń wiejskich. W tych zmaganiach najlepsze okazało się Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Siole, które zaserwowało pulpety w sosie pokrzywowym.

W czasie Festiwalu odbyły się warsztaty kulinarne. O potrawach na bazie karpia opowiadali wybitni szefowie kuchni z całej Polski. Uczestnicy zajęć oczarowani byli tradycyjnymi rozwiązaniami przygotowania potraw, które przez świat kulinarny powoli zostają zapominane.

Organizatorami Festiwalu byli Miasto i Gmina Cieszanów oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa podkarpackiego.

Galeria zdjęć, fot. Anna Serkis.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here