Straż Graniczna szuka chętnych do służby. W Lubaczowie rusza punkt rekrutacyjny

2

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W sierpniu, w Lubaczowie uruchomiony będzie dodatkowy punkt informacyjny z możliwością złożenia dokumentów aplikacyjnych.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. BiOSG

Do rekrutacji w Straży Granicznej może przystąpić każdy, kto spełnia określone warunki. To znaczy, że nie może mieć więcej niż 35 lat i nie może być karany, a ponadto musi mieć polskie obywatelstwo i wykształcenie minimum średnie. 

Każdy kandydat, który spełnia powyższe wymagania musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane z osobistym złożeniem wymaganych dokumentów i zaświadczeń, wstępną rozmową kwalifikacyjna, badaniami psychologicznymi i badaniami psychofizjologicznymi. Drugi etap obejmuje egzamin w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej (w Lubaniu, Koszalinie lub Kętrzynie), składający się z testu pisemnego z wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe, a następnie na miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. W trakcie szkoleń w ośrodkach SG, kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt oraz wynagrodzenie (ok. 2300 zł netto). Po zakończonych szkoleniach wynagrodzenie wynosi ok. 3200 zł netto.

Z dniem 2 sierpnia 2019 r. w budynku Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 25, zostanie uruchomiony punkt informacyjny w sprawie przyjęć do służby w SG z możliwością złożenia dokumentów.

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here