Firmy transportowe zmagają się z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności. Wzrost cen paliwa oraz wynagrodzeń kierowców zawodowych sprawia, że przedsiębiorstwa transportowe coraz chętniej inwestują w rozwiązania umożliwiające optymalizację kosztów firmowych. Jednym z takich rozwiązań jest Vehicle Tracking.

Popyt na usługi transportowe jest wysoki, lecz koszty firmowe szybko rosną

W ostatnich kilku latach zapotrzebowanie na usługi transportowe było znacznie większe niż wcześniej. Firmy przewozowe mają wiele zleceń, lecz większa liczba zamówień nie przekłada się na wyższe zyski. Paliwa drożeją, podobnie jak składki ZUS, które w roku 2018 przekroczyły wysokość 1300 złotych. Dodatkowo presja płacowa w branży jest coraz wyższa. Kierowcy tirów w 2018 roku zarabiali 6-8 tysięcy złotych netto w przypadku wyjazdów w trasy międzynarodowe. Według TLP kierowcy odchodzą z pracy, pomimo wysokich pensji, a w całej branży brakuje nawet 100 tys. pracowników. Dodatkowo na niekorzyść przedsiębiorstw przewozowych przemawiają zmieniające się przepisy. Z tego powodu koszty wynagrodzeń wciąż rosną w szybkim tempie, a firmy transportowe szukają wszelkich możliwych sposobów, by przynajmniej częściowo zniwelować wzrost wydatków.

Vehicle Tracking efektywnie wspiera firmy transportowe

Korzystanie z systemu monitorowania pojazdów firmowych jest coraz powszechniejsze w przedsiębiorstwach związanych z branżą transportową. Dzięki niemu pozyskiwane są dane dotyczące lokalizacji pojazdu, zużycia paliwa, prędkości, z jaką porusza się samochód itp. System Vehicle Tracking może być instalowany w pojazdach ciężarowych, autobusach i autokarach, a także w służbowych samochodach osobowych i taksówkach. Monitoring jest dzięki temu rozwiązaniem uniwersalnym, które odpowiada na potrzeby wielu firm.

Korzystanie z systemu https://getvehicletracking.co.uk jest proste, dlatego Vehicle Tracking może obsługiwać nawet sam przedsiębiorca. Dane pobierane przez monitoring są przesyłane do aplikacji, którą można uruchomić nawet na smartfonie. Dzięki temu możliwe jest stałe monitorowanie, gdzie znajduje się firmowy samochód, jak szybko się przemieszcza i ile paliwa zużywa. Informacje tego typu ułatwiają zmniejszenie kosztów firmowych, poprzez lepsze zaplanowanie tras przejazdu, doładunków i rozładunków na trasie oraz ustalenie optymalnej prędkości pojazdu, zapewniającej niskie zużycie paliwa. Dodatkowo odpowiednia prędkość zmniejsza zużycie części eksploatacyjnych w samochodzie firmowym, co przekłada się rzadsze naprawy i niższe koszty serwisowania pojazdów.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here