Łukawiec, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Oleszyce – wpadki kierowców „po spożyciu”

1

W miniony weekend lubaczowscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy „na podwójnym gazie”. Wszyscy już stracili prawo jazdy.

Pierwszy zatrzymany do kontroli drogowej to 30-latek z Wielkich Oczu, który w piątek (12.07) po godz. 15 jadąc przez Łukawiec przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym jechał z prędkością 64 km/h. Skończyłoby się na mandacie, gdyby nie inny fakt. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że kierowca peugeota miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Kolejny kierujący wpadł w Horyńcu-Zdroju w sobotę (13.07) po godz. 20. 54-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował mazdą mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci także zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Prawie 2 promile alkoholu miał z kolei kierowca peugeota, którego policjanci zatrzymali w niedzielę przed godz. 19 w Lubaczowie. 67-letni mieszkaniec Lubaczowa stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Również w niedzielę przed godz. 21, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Oleszyce, samochodem marki volkswagen, jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca, który przewozi w samochodzie małe dziecko. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zgłaszającego, który powiedział, na którą posesję wjechał obserwowany przez niego kierowca volkswagena. Zgłaszający wraz ze swoimi pasażerami wskazali policjantom mężczyznę, który jechał wcześniej volkswagenem.

32-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego kategorycznie zaprzeczył, aby to on kierował swoim pojazdem. Nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego pokrywa silnika jego samochodu jest gorąca. Obok mężczyzny stała jego 2-letnia córeczka. Funkcjonariusze przebadali 32-latka na zawartość alkoholu i okazało się, że miał ponad 2,5 promila. Od mężczyzny została również pobrana krew do badań. 32-latek stracił prawo jazdy. Prowadzone przez policjantów postępowanie i zgromadzony materiał dowodowy szczegółowo wyjaśnią okoliczności całego zajścia – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


1 komentarz

  1. i bardzo dobrze, że utracili. .. I oby każdy kto pojedzie po pijaku utracił, wszystko rozumiem, nie jesteś święty, yanosik nie raz mnie uratował jak jechałem trochę za szybko, ale moim zdaniem jazda po alkoholu to przesada

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here