Małgorzata Kubiszyn Górską Mistrzynią Europy w Nordic Walking

1

Najlepsi europejscy zawodnicy rywalizowali na trasie prowadzącej wokół Stolicy Bieszczad. W niedzielę (14.07) w Ustrzykach Dolnych odbyły się Górskie Mistrzostwa Europy w Nordic Walking. W zawodach zwyciężyła nasza zawodniczka – Małgorzata Kubiszyn.

– Trasa ogólnie była wymagająca z racji stromych podejść i zejść. Już od startu powiało nas podejście o długości ok 500 m, co nie sprawiło nikomu żadnej trudności, gdyż podłoże było utwardzone i stabilnie stawało się kroki. Przy drugim bardziej stromym i dłuższym wzniesieniu było już gorzej. Podłoże było miękkie, a poziom trudności napiętnował padający wcześniej deszcz. Było ślisko, a z upływem przechodzących zawodników robiło się grząskie błoto. (…) Gdy wydawało się już, że to koniec pagórka za zakrętem okazało się, że jest jeszcze wyżej, bardziej stromo i oczywiście trudniej. Nogi odmawiały posłuszeństwa i brakowało tchu do dalszego marszu. Wejście na szczyt nie było pełnym sukcesem, ponieważ trzeba było jeszcze z niego zejść. – relacjonuje nam Małgorzata Kubiszyn.

W zawodach wzięły udział również dwie zawodniczki z Ziemi Lubaczowskiej, które również stanęły na podium w swoich kategoriach. I miejsce w kategorii K 40 na dystansie 10 km wywalczyła Wiesława Kubiszyn, a w kategorii K 30 na dystansie 5 km zwyciężyła Irena Rykała.