Festiwal Dziedzictwa Kresów okazją do promocji twórców Ziemi Lubaczowskiej

0

Po raz pierwszy, w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, ruszy konkurs „SZTUKI RÓŻNE”. Rywalizacja skierowana jest do twórców zajmujących się rzeźbą, malarstwem i rękodziełem z powiatu lubaczowskiego.

Fot. festiwalkresow.pl

Twórcy zazwyczaj mogą porównać swoje prace podczas różnych jarmarków. W tym roku organizatorzy FDK przygotowali dla nich nieco inną formę konfrontacji. Proponują, by 4 sierpnia, podczas Wielkiego Finału w Baszni Dolnej, na stoisku wystawili swoje dzieła, a jedno z nich zgłosili do konkursu „SZTUKI RÓŻNE”. Organizatorzy nie określają ram tematycznych ani estetycznych prac. 

Organizacja konkursu ma pozwolić na stworzenie forum prezentacji dzieł współczesnych twórców. Celem wydarzenia jest również aktywizacja i integracja twórców z lokalnego środowiska oraz poznanie i promowanie ich twórczości wśród szerszego grona odbiorców. Co ważne, członkowie Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Lubaczowskiej są zwolnieni z opłat za wystawienie stoiska.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia udziału oraz przesłanie jej do Gminnego Ośrodka Kultury drogą mailową na adres gok.lubaczow@gmail.com do końca lipca do godz. 15.00. Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty znaleźć można na stronie festiwalkresow.pl/.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here