Praca w charakterze opiekuna osób starszych jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy

2

Jeśli chcesz dorobić do pensji, przekwalifikować się zawodowo albo po prostu szukasz dobrze płatnej pracy, zostań opiekunem osób starszych i wyjedź za granicę.

Aktualnie zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych w europejskich krajach takich jak Niemcy jest ogromne. A to dlatego, że społeczeństwa się starzeją. Warto zatem skorzystać z tej tendencji i zostać opiekunem osób starszych, najlepiej za granicą, gdzie można liczyć na naprawdę wysokie zarobki.

Praca w charakterze opiekuna – odpowiedzialna, ale satysfakcjonująca, także finansowo

Nie da się ukryć, że praca w charakterze opiekuna osób starszych to praca bardzo odpowiedzialna. Z drugiej strony jest to praca zadowalająca pod względe finansowym, gdyż opiekunowie zarabiają kilkukrotnie więcej niż w przypadku podobnej pracy w kraju. Dzięki temu mogą utrzymać siebie, rodzinę i jeszcze odłożyć pieniądze na przyszłość czy jakiś określony cel. Poza wysokimi zarobkami w euro opiekunowie mogą skorzystać z licznych udogodnień takich jak możliwość wyboru czasu pracy, okresu trwania kontraktu, a nawet miejsca wykonywania pracy. Poza tym nie muszą liczyć się z żadnymi kosztami utrzymania, gdyż koszty transportu oraz wyżywienia i zakwaterowania pokrywa pracodawca. Praca w charakterze opiekuna seniora to czysty zysk!

Jest to zawód wymagający, ale jednocześnie dający dużo satysfakcji. Osoby wyjeżdżające po raz pierwszy szybko zdają sobie sprawę, że opieka nad seniorami to nie tylko wykonywanie mechanicznych czynności. Osoba starsza i często chora cieszy się, że ma pomoc, a przede wszystkim towarzystwo. Jest wdzięczna i potrafi to okazać. Taki kontakt z drugim człowiekiem i świadomość, że jest się tak bardzo potrzebnym może dać wiele radości opiekunowi.

Praca legalna i bezpieczna

Wiele osób decyduje się na pracę w charakterze opiekuna osoby starszej za granicą, gdyż jest to praca legalna i bezpieczna. Oczywiście, by taka była, warto skorzystać z usług sprawdzonych firm pośredniczących w wyjazdach. Wiarygodni pracodawcy zapewniają swoim pracownikom legalne i bezpieczne zatrudnienie. Gwarancją wypłacenia wynagrodzenia jest podpisanie umowy i to jeszcze przed podjęciem pracy. Warto o tym wiedzieć również z tego względu, że np. w Niemczech za podjęcie nielegalnej pracy grozi kara w wysokości aż 5000 euro. Przed wyjazdem należy sprawdzić czy pracodawca zapewnia ubezpieczenie działające za granicą na wypadek konieczności wizyty u lekarza bądź transportu medycznego. Sprawdzone firmy oferują także stały kontakt z menadżerem przez specjalną linię alarmową, co daje poczucie bezpieczeństwa, gdyż można dzwonić z każdym problemem. Taką firmą jest Promedica24, która oferuje pracę legalną, na podstawie umowy, która nie wygasa także w trakcie pobytu w Polsce, ze składkami do Zusu, ubezpieczeniem, prywatną opieką medyczną, linią alarmową, transportem firmowymi busami pod dom seniora i wieloma innymi udogodnieniami.

Sprawdź ofertę firmy na stronie: www.promedica24.pl lub pod numerem: 506 289 031.

Materiał partnera


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here