Powstaje nowa strategia rozwoju Podkarpacia

0

Urząd Marszałkowski prowadzi konsultacje dotyczące założeń Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030. Swoje uwagi można zgłosić do 19 lipca.

Fot. podkarpackie.pl, arch.

Obecnie funkcjonująca Strategia rozwoju województwa – Podkarpackie 2020 będzie aktualna do 31 grudnia 2020 roku. W związku z tym, w Urzędzie Marszałkowskim przygotowywany jest nowy dokument, który wyznaczy kierunki rozwoju Podkarpacia na kolejną dekadę.

– Konsultacje, które teraz prowadzimy nie są wymagane prawem, nie musimy ich przeprowadzać, bo dotyczą założeń. Jednak chcieliśmy już na tak wczesnym etapie zaangażować mieszkańców we wspólne tworzenie nowej strategii dla naszego regionu. Zapewniam, że wszystkie uwagi i wnioski zostaną wnikliwe przeanalizowane i będą ważne dla kształtowania naszej przyszłości – zachęca marszałek województwa Władysław Ortyl.

Powstanie strategii zbiega się z nowym okresem programowania w Unii Europejskiej, dlatego będzie ona ważnym punktem wyjścia dla opracowania wszystkich programów o charakterze wojewódzkim, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego WP na lata 2021 – 2027, regionalnej strategii innowacji, a także wykorzystana zostanie w negocjacjach województwa z Komisją Europejską i rządem przy omawianiu dedykowanych dla Podkarpacia programów wsparcia.

– To bardzo ważny dokument, gdyż wytycza kierunek w jakim podąży nasz region. I dotyczy nas wszystkich, tego jak będzie nam się żyło i pracowało na Podkarpaciu w najbliższych latach, jak będzie wyglądać przyszłość naszych dzieci i wnuków. Dlatego chcemy, aby mieszkańcy wzięli licznie udział w konsultacjach i zapoznali się z założeniami nowej strategii – dodaje marszałek.

Wnioski do strategii należy zgłaszać na formularzu dostępnym na stronie podkarpackie.pl w zakładce Strategia Województwa. Uwagi przesłać można drogą elektroniczną na adres e-mail: drr@podkarpackie.pl (z tytułem wiadomości – Konsultacje społeczne projektu Założeń Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030), na adres pocztowy Urzędu Marszałkowskiego – al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów (z dopiskiem Konsultacje społeczne projektu Założeń Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030) lub osobiście w Oddziale programowania strategicznego Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, w godzinach 7.30 – 15.30.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here