Rajd rowerowy „4 kolory” z Młodowa do Horyńca-Zdroju

0

Rajd rowerowy 4 kolory, który miał odbyć się w czerwcu, ruszy 26 lipca. Do uczestnictwa zachęca Gmina Lubaczów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaczowie. Cykliści wyruszą z Młodowa do Horyńca-Zdroju.

Rajd rowerowy 4 kolory początkowo miał się odbyć 23 czerwca. Jednak z przyczyn niezależnych od organizatora został odwołany. Wtedy inicjatorzy akcji obiecali, że wyznaczą nowy termin wyprawy. Z danego słowa wywiązali się i zapraszają dorosłych, młodzież, dzieci, a także pasjonatów turystyki rowerowej nie tylko z Powiatu Lubaczowskiego do wspólnych wojaży w piątek 26 lipca. Rajd będzie przebiegał po drogach powiatowych, leśnych i gminnych. Start zlokalizowany będzie na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, a meta – na terenie Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju. Długość trasy będzie wynosić niespełna 30 km.

Celem wydarzenia jest promowanie tras turystycznych Gminy Lubaczów, zwiększenie atrakcyjności turystyczno-krajoznawczej gminy i Ziemi Lubaczowskiej, stworzenie alternatywnej oferty rowerowego szlaku bocznego zintegrowanego z Green Velo, propagowanie jazdy na rowerze a także integracja społeczeństwa.

Partnerem wydarzenia jest Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska” – inicjator konferencji „Odkrywamy Roztocze Wschodnie”, która odbędzie się w Horyńcu-Zdroju w Cafe Sanacja – miejscu mety rajdu. „Odkrywać Roztocze” w tym dniu będzie także Gmina Narol – uczestnicy wyprawy „Rowerem z Narola do Horyńca-Zdroju szlakiem Green Velo, drogami roztoczańskich gmin powiatu lubaczowskiego” spotkają się w Parku Zdrojowym z rowerzystami „Rajdu 4 kolory” ok. godz. 14.00 – informują organizatorzy wydarzenia.

Szczegółowe informacje o zapisach znajdziecie na stronie festiwalkresow.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here